GRA MIEJSKA - BULWARY WIŚLANE

head

Jest rok 1935. W samym środku naszego pięknego miasta stoi dobrze wszystkim znany Cyrk. Ta ogromna budowla, jedna z największych w Warszawie, codziennie wypełnia się po brzegi wytworną widownią. Kilka tysięcy warszawiaków zasiada w wygodnych fotelach. Ach, co za emocje szykuje dla nich ta słynna na cały świat ekipa cyrkowa! Są popisy akrobatów,  jest tresura zwierząt, niebywałe pokazy umiejętności żonglerów, ekwilibryści, clowni. I to nie koniec. W drugiej połowie spektaklu podziwiamy tresowane myszy, pchły, foki grające na różnych instrumentach, słonie, papugi.  Nie na darmo słynie to miejsce nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Bracia Staniewscy to prawdziwi spece od rozrywki. Ale czy na pewno…

Niedawno do naszej redakcji przyszedł zastępca dyrektora cyrku na Ordynackiej. Starszy pan – Juliusz Fikołek skarżył się, że ostatnio zarządzany przez niego cyrk odwiedza coraz mniej osób. Podobno warszawiacy znają mnóstwo innych, ciekawych zajęć i coraz częściej omijają słynny cyrk. W czym tkwi problem…?

W kolejnym numerze naszego pisma ma się ukazać artykuł o tym, jak warszawiacy lubią spędzać wolny czas. Postanowiliśmy więc pomóc panu Juliuszowi i przeprowadzić dziennikarski wywiad wśród mieszkańców stolicy. Niestety, właśnie dzwonił nasz najlepszy reporter – pan Bronisław Ciekawski. Biedak złamał nogę i nie może pojawić się w pracy.
Dlatego zadanie to spada na Ciebie, młody adepcie dziennikarstwa – zbierz materiały i przygotuj artykuł.

Pan Ciekawski zanim uległ kontuzji rozpoczął już pracę nad materiałem. Zebrał grupę osób, które chcą się wypowiedzieć na interesujący nas temat. Przygotował także fragmenty artykułu. We wskazanych na mapie miejscach znajdziesz te osoby, dowiesz od nich, o czym rozmawiali, uzyskasz także dalsze informacje. Zbierz materiały i przygotuj reportaż.
Pamiętaj, że przy okazji szukasz też rozwiązania problemu Pana Fikołka. Czy warszawiacy naprawdę nie kochają już wspaniałego cyrku?  
Za dobrze wykonane zadanie czekają Cię dwie nagrody: angaż w naszej redakcji oraz niespodzianka przygotowana przez pana Fikołka.

stronamapa

Do zabawy zapraszamy minimum dwuosobowe drużyny rodzinne.
Gra jest bezpłatna.

Data: 03.09.2016
Rejestracja drużyn: 11.00 - 11.45
Czas trwania: ok. 2-2,5 godziny
Start (i meta):Żeglarski Klub Turystyczny PTTK Rejsy, ul. Solec 8

Pliki do pobrania (wydruki będą rozdawane na punkcie startowym):
Mapa trasy
Materiał wprowadzający
Materiał do gry str. 1
Materiał do gry str. 2

 zapisy