Słynna "sypialnia" Niemcewicza - Ursynów

Spacer historyczny dla rodzin z dziećmi "Słynna „sypialnia” Niemcewicza"
Kiedy dobra na terenie dzisiejszego Ursynowa należały do Juliana Ursyna Niemcewicza, nie spodziewał się on, że jego drugie imię będzie inspiracją do nazwy tej dzielnicy. Z pewnością też nie miał sądził, że miejsce to stanie się kiedyś „największą sypialnią stolicy”. Jako oddzielna dzielnica Ursynów wyodrębnił się od Mokotowa dopiero w 1994 roku, ale tereny te przyłączone zostają do Warszawy już w 1951. Budowana tego wielkiego osiedla jest kanwą dla wielu polskich kultowych filmów, a dzisiejszy Ursynów jest już pełnowartościową dzielnicą z kinem, restauracjami, salami zabaw i innymi ciekawymi miejscami.
Start: Aleja Wyścigowa róg ulicy Puławskiej, obok muru z graffiti, godz. 16.00