Czechowice? Niedźwiadek? A może Gołąbki?

Spacer historyczny dla rodzin z dziećmi  "Czechowice? Niedźwiadek? A może Gołąbki? Nie, po prostu Ursus"
Choć Ursus to jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy, swoją historią swobodnie mogłaby obdzielić inne rejony miasta. Współcześnie jedno z najprężniej rozwijających się miejsc, pełne nowych osiedli z pięknymi ogrodami placami zabaw, kiedyś kojarzone głównie z produkcją ciągników rolniczych. Jeszcze do 1954 znane jako Czechowice, a dopiero potem Ursus. Do 1977 było to samodzielne miasto, a jego starsi mieszkańcy do tej pory zwykli podróż w stronę centrum nazywać „wyjazdem do Warszawy”. Poznajmy zatem to niezwykłe miejsce, które ma chyba najbardziej barwny nazewniczo podział dzielnicy na Niedźwiadek, Gołąbki, Szamoty, czy Skorosze.
Start: Przed kładką kolejową na Placu Czerwca 1976, godz. 16.00