Odkrywamy nieznane obszary - Włochy

Spacer historyczny dla rodzin z dziećmi "Odkrywamy nieznane obszary"
Czy dzielnica Włochy to tylko Okęcię? Nic bardziej mylnego! Włochy to przede wszystkim piękna zielona dzielnica, z niską zabudową, która miała być samowystarczalnym "miasteczkiem", niezależnym od pozostałych terenów Warszawy. Z tego powodu na jej terenie powstawały liczne cegielnie i niewielkie przedsiębiortwa. Spacerując uliczkami tej przepieknej dzielnicy, będziemy mogli podziwiać pozostałości dawnej epoki. Odwiedzimy tereny odnowionego Fortu Włochy, posłuchamy opowieści nad Stawami Cietrzewia, które są osnute pewną miejską legendą. Dowiemy się również co wspólnego ma Władysław Reymont z koleją we Włochach.

Data: 03.07.2016, godzina 16.00
Start: Wejście na Cmentarz Parafialny Parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus (od ul. Dojazdowej).